Kontynuacja pierwszej części komentarza egzegetycznego do Księgi Sędziów, która opowiada dzieje Izraela w okresie między śmiercią Jozuego a początkami monarchii. Jak recenzuje prezentowaną pozycję ks. prof. dr hab. Tadeusz Brzegowy, „ks. prof. Dariusz Dziadosz, korzystając z różnych źródeł: pieśni, legend o miejscach kultu, sag i ballad, stworzył dzieło o charakterze nie tylko historycznym, ale również teologicznym. Autor bardzo szczegółowo przedstawia i analizuje kontekst historyczny oraz literacki Księgi Sędziów. Odwołując się do licznych studiów naukowych, ukazuje przesłanie religijne i moralne poszczególnych opowiadań. Komentarz stanowi bezcenną pomoc zarówno w zrozumieniu niezwykłej historycznej kompozycji, jaką jest Księga Sędziów, jak i w procesie formowania właściwej postawy społecznej i religijnej współczesnego odbiorcy”.
Książki z serii Nowy Komentarz Biblijny przeznaczone są dla teologów i biblistów, ale inspirację mogą tu znaleźć wszyscy zainteresowani pogłębianiem wiedzy biblijnej. Chcący znać kontekst powstania poszczególnych ksiąg, tło historyczne, realia polityczne etc. A w konsekwencji wiedzieć, co i dlaczego jest do nas kierowane. i.
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.
Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.