Darmowa dostawa od 199,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

O nas

KSIĘGARNIA PAULISTKI - Misja Słowa

 

Nasze księgarnie są centrami apostolstwa:
cechą charakterystyczną, wyróżniającą je spośród innych księgarń są wyeksponowana Ewangelia i obraz św. Pawła Apostoła.
Nie są to sklepy, ale miejsca służby wiernym.
Nie handel, ale apostolstwo ukierunkowane na ofiarowanie ludziom możliwości poszukiwania prawdy.
Nie ma w nich klientów, ale są współpracownicy.
Nastawia się w nich na świadczenie ludziom dobra.
Dlatego księgarnia jest niejako świątynią, a zatrudniona w niej osoba jest kaznodzieją.
Światło, świętość, radość w Jezusie Chrystusie i życie chrześcijańskie są najbardziej oczekiwanymi owocami.


Bł. Jakub Alberione (1884-1971)
Założyciel Sióstr Świętego Pawła

Od początku istnienia zgromadzenia Sióstr Świętego Pawła, tam, gdzie paulistki otwierały swoje domy, jednocześnie otwierały księgarnie. Nie miały to być tylko ośrodki rozpowszechniania publikacji paulińskich, ale centra, z których miało być głoszone słowo Boże.

W naszej księgarni można nabyć zarówno publikacje z zakresu teologii, biblistyki, historii, socjologii, literatury. W ofercie znajdują się także muzyka i filmy na CD, DVD, MP3 i innych nośnikach. Do asortymentu księgarni należą również kartki, karnety, zakładki, plakaty, kalendarze, terminarze itp. 

Księgarnia PAULISTKI jest miejscem spotkania.

Dla każdej siostry paulistki księgarnia jest szczególnym miejscem służby bliźniemu.
Spotkania Jezusa z Samarytanką przy studni. Księgarnia PAULISTKI jest taką właśnie „studnią”.


Zapraszamy !
ul. Kredytowa 8, Warszawa
od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00
w soboty od 10:00 do 14:00

 Księgarnia Paulistki, ul Kredytowa 8, Warszawa


 

Transkrypcja fragmentu przemówienia ks. abpa Nycza z inauguracji Księgarni Paulistki w Warszawie:
(fundacje księdza Jakuba Alberione) "są wyczuciem znaków czasu, gdyż wszystkie te zgromadzenia - męskie i żeńskie: pauliści i paulistki, uczennice, i jakiekolwiek są założone, miały służyć temu, co w ewangelizacji zawsze jest aktualne, choć się szybko i często zmienia. Mianowicie mam na myśli szeroko pojęte media i otwartość Kościoła, w głoszeniu Ewangelii, na te nowe środki. I to nie jest sprawa tylko XX i XXI wieku, choć czas ten jest szczególny, ale Kościół tę otwartość na nowe media zawsze miał i nigdy na przykład nie dyskutował z tym, czy, gdy wynaleziono druk, czy tłumaczyć Biblię, czy używać druku do głoszenia ewangelii, tylko po prostu to medium brał. Może troszkę dłużej się zastanawiał sto lat temu nad radiem, może jeszcze dłużej się zastanawiał, ale nie za długo, nad telewizją. Tak, że czasem wydaje mi się, że my dzisiaj może już za długo się zastanawiamy nad tym czy internet jest be czy nie jest be, czy wejść z Ewangelią i z tą pomocą w głoszeniu do tego źródła czy do tego środka informacji współczesnej.
Myślę, że i paulistki, i pauliści, i wszystkie te zgromadzenia wyrosłe ze wspólnego założyciela, ale także wszyscy współcześni głoszący Ewangelię muszą się liczyć z potrzebą, z koniecznością używania także tych najnowszych środków skutecznych. Jeżeli, proszę sióstr, proszę państwa, słyszymy dzisiaj nieraz, że ktoś otworzy portal internetowy, stronę internetową i potrafi mieć za parę lat 40-50 milionów wejść na tę stronę, to ja się pytam na co tutaj czekać? Oczywiście można się obrażać, że tam są też rzeczy niedobre. Jednak ambiwalencja środków masowego przekazu nie może nas na nie zamknąć.
Zawsze używam przykładu, że św. Maksymilian korzystał z radia i druku, święcił drukarnie, choć wiedział o tym że można na nich drukować różne rzeczy, także złe. Ale co się drukuje to już zależy od tego, kto odpowiada za to narzędzie i tak samo jest w środkach masowego przekazu.
Niech więc ten przyczółek warszawski sióstr paulistek się rozwija i niech będzie rzeczywiście miejscem głoszenia Ewangelii tak, jak tu dzisiaj jesteśmy i to poświęcamy. A siostrom życzymy wielu powołań w Polsce, żeby siostry z Korei, z Filipin i skądś tam jeszcze przyjeżdżały do nas i żeby także nasze mogły jechać do Korei. A, żeby mogły, to muszą być".
 


PAULISTKI Wydawnictwo-Księgarnia jest beneficjentem programu własnego Instytutu Książki „Certyfikat  dla  małych  księgarni” i uzyskały  wsparcie finansowe w wysokości 30 000,00 zł z przeznaczeniem na: koszty konsultingu i promocji księgarni;  koszty  stałe  utrzymania  lokalu  księgarni;  zakup  niezbędnego  sprzętu  i wyposażenia księgarni.     

                           

 

 

pixel